Megtiltják a tudományos lapok kiadói, hogy a ChatGPT-vel írják a cikkeket a tudósok
A tudományos lapok kiadói veszélyt látnak abban, hogy a ChatGPT írja a tudományos publikációk egy részét, ezért úgy döntöttek, korlátozzák a használatát.
A tudományos lapok kiadói veszélyt látnak abban, hogy a ChatGPT írja a tudományos publikációk egy részét, ezért úgy döntöttek, korlátozzák a használatát.
Egy nagyjából közepes tanuló szintjét tudta hozni különböző vizsgákon a ChatGPT, jól szemléltetve, mi mindenre képes már a mesterséges intelligencia.
Ami a laikusok számára pár egyszerű mozdulatnak tűnik, a szakemberek számára összetett, a gyártási folyamatokat meghatározó lépések sorozata.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos-ismeretterjesztő oldalán jelent meg Kaderják Dániel és a ChatGPT közös írása a hálózattudományról.
Egyetlen online szolgáltatás sem szerzett még magának olyan gyorsan 1 millió felhasználót, mint a ChatGPT. Hogy a legnagyobbaknak mennyi időbe telt ez, azt a Statista mutatja meg egy infografikán.
Mesterséges intelligenciával erősítettek meg kutatók amúgy olcsó wifi-routereket, így azok képesek észlelni, feltérképezni és felrajzolni akár egy másik szobában lévő embereket, azok mozgásait. Izgalmas új technológiáról van szó, ami azonban adatvédelmi problémákat is felvet.
A zene, a mozi vagy a színház világa egyre kevésbé ismer korlátokat, és csak a képzeletünk szabhat határt a kultúrának és a kultúrafogyasztásnak. A technika nem helyettesíti az alkotók és a művészek munkáját, csupán a szolgálatukba állhat, hogy a közönségnek egy egészen új élményben legyen része. Hogy hogyan? Többek között az AI, az AR, a 3D-nyomtatás, a VR vagy a metaverzum segítségével.
A tech-világ egyik legizgalmasabb fejlesztési projektje jelenleg az OpenAI mesterséges intelligencia alapú chatbotja, a ChatGPT. Képességei olyannyira megijesztették a világ egyik legnagyobb technológiai vállalatát, hogy még az alapítóitól is segítséget kér.
Alighanem az elmúlt évek egyik legfontosabb bejelentését tette a Microsoft, miszerint jelentős összeget fektet a ChatGPT nevű mesterséges intelligenciát fejlesztő OpenAI-ba. Ennek köszönhetően a redmondi vállalat még több termékében jelenhet meg a technológia, ami akár a Google üzleti modelljét is veszélybe sodorhatja.
Az OpenAI egy hete jelentette be, hogy jön az elmúlt hetek sztárszolgáltatása, a mesterséges intelligenciára épülő ChatGPT fizetős verziója. A cég már élesítette is a ChatGPT Professionalt.
Az amerikai Northern Michigan Egyetem egyik meg nem nevezett diákjának a burka tiltásáról kellett beadandó esszét írnia, ám az oktatója kiderítette: azt nem ő, hanem az OpenAI szövegalkotó mesterséges intelligenciája, a ChatGPT készítette el.
Megíratták a tavalyi magyar felvételi tesztet egy robottal. Egy közepes gimnáziumba akár fel is vennék.
Csak idő kérdése volt, hogy valakinek ne legyen elege a mesterséges intelligencia azon képességeiből, amelyekről úgy véli, sérti az üzleti érdekeit. Ezért fordul most bírósághoz a világ egyik legnagyobb képszolgáltatója, a Getty Images.
A Boston Dynamics egy szimulált építkezésen mutatta meg, mire képes az Atlas nevű humanoid robot.
A Carhartt amerikai ruhamárka új mellényén semmit nem kell csavargatni: a ruhadarab mesterséges intelligencia segítségével maga állítja be, hogy milyen hőfokot biztosítson a viselőjének.
A Tel-Avivi Egyetem kutatói egy sivatagi vándorsáska csápjai segítségével egy olyan rendszert építettek, ami nyolc különböző szagot, valamint két szag keverékét is képes felismerni.
A Microsoft hamarosan elérhetővé teszi a vállalati ügyfelek számára a ChatGPT nevű, mesterséges intelligenciára épülő szövegalkotó botot, de azt nem tudni, hogy erre pontosan mikor kerül sor.
A mesterséges intelligenciára építenek azok a szegedi kutatók, akik egy nemzetközi projekten keresztül tennék hatékonyabbá a szoftverek forráskódjának átvizsgálását és javítását.
Nina Schick szerint már 2025-re az online tartalmak 90 százalékát a mesterséges intelligencia állíthatja majd elő. A szakértő szerint ugyanis a ChatGPT és az ahhoz hasonló technológiák teljesen átalakíthatják azt, ahogyan ma a digitális tartalmakat előállítják.
Az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb tech-témája, az OpenAI meglepően nagy tudású mesterséges intelligenciája, a ChatGPT volt. Nem is annyira meglepő, hogy a net rosszindulatú szereplői már azon agyalnak, hogyan lehetne alantasabb célokra is bevetni.